ICPMS
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.
Info
Jihlava
Jihlava
 ASEKOL a.s.
ASEKOL a.s.
HPP
HPP
Analytický chemik, AAS, ICP/OES, ICP/MS, X-Ray
Kontakt

Chemik/čka / Analytik/čka (ICP-OES, AAS, XRF)

Neaktivní

ASEKOL

ASEKOL je společnost, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení. Zajišťuje sběr, dopravu a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů, včetně financování celého systému. ASEKOL je tzv. kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Jeho služeb na základě smlouvy využívají výrobci nebo dovozci elektrozařízení. ASEKOL při zpětném odběru úzce spolupracuje s městy a obcemi, posledními prodejci a servisy, svozovými společnostmi a zpracovateli elektrozařízení.

Na pozici Chemik/čka/Analytik/čka se stanete součástí týmu VaV Centra s chemickou laboratoří, které provádí mj. odběry, mechanické úpravy a chemické analýzy vzorků (jedná se zejména o analýzy obecných a drahých kovů v kompozitních materiálech), a to převážně pro interní potřeby společnosti (kontrola kvality výroby, složení vstupů a výstupů apod.). Budete se podílet na kontrole kvality zpracovatelského závodu na elektroodpad, budete spolupracovat na projektech zaměřených na inovace ve zpracování elektroodpadu a analytického stanovení důležitých prvků ve vzorcích pocházejících zejména ze zpracování elektroodpadu.

CHEMIK/ČKA / ANALYTIK/ČKA (ICP-OES, AAS, XRF)

Náplň práce:

Příprava vzorků pro analýzy prvkového složení

  • Analýzy prvkového složení pomocí analytických přístrojů:

  • optický emisní spektrometr s indukčně vázanou plazmou (ICP OES),

  • plamenový atomový absorpční spektrometr (FAAS),

  • rentgenový fluorescenční spektrometr (XRF).

  • Zodpovědnost za kvalitu výsledků měření a jejich bezchybnou a úplnou interpretaci.

  • Vyhodnocení a schvalování výsledků měření a zadání do informačního systému (LABCS).

  • Navrhování nových nebo optimalizace stávajících metod a postupů analýz a měření, vč. aktualizace příslušné dokumentace (metodické pokyny atd.).

  • Administrativní zajištění zásobování laboratoře spotřebním materiálem (objednávky, faktury).

  • Spolupráce na řízení agendy nebezpečných chemických látek a směsí.

  • Komunikace s externími laboratořemi (AJ na komunikativní úrovni) či dodavateli lab. zařízení.

Nabízíme:

  • Pracovní poměr na plný úvazek.

  • Možnost osobního a odborného rozvoje.

  • Zázemí a jistotu moderní, úspěšné a rychle se rozvíjející společnosti.

  • Zaměstnanecké benefity.

  • Finanční motivace při doporučení nového zaměstnance ve výši 10 000 Kč.

  • Občerstvení na pracovišti.

  • Zaučení na moderních analytických přístrojích.

  • Přátelské pracovní prostředí rodinné firmy.

  • Práci v atraktivním odvětví se stabilní budoucností.

Požadujeme:

  • VŠ chemického směru.

  • Znalost práce na PC.

  • Schopnost naučit se a zvládnout základní úkony v chemické laboratoři.

  • Doložitelná praxe v chemické laboratoři.

  • Pečlivost, preciznost, manuální a technická zručnost.

Zaměstnanecké benefity:

  • příspěvek na stravování,

  • 5 týdnů dovolené,

  • 3 dny sickdays,

  • bonusy,

  • systém kafeterie Benefit Plus ve výši 20 000 Kč/rok,

  • mobilní telefon k služebním i soukromým účelům,

  • notebook,

  • rozvojové aktivity,

  • firemní akce atd., občerstvení na pracovišti.

  • Nástup: ihned nebo dle domluvy.