ICPMS
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.
Autor
SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
Naším posláním je šířit informace o produktech firmy Shimadzu v oblasti instrumentálních analytických přístrojů, přístrojů pro testování materiálů a speciálních přístrojů pro life science, jejich prodej a následně - instalace, zaškolení, záruční a pozáruční servis, ověřování a validace a aplikační podpora.
Tagy
Článek
Produkt
Logo of LinkedIn

Shimadzu: Shimadzu IRSpirit FTIR spektrometr

| Originální článek z: Shimadzu
FTIR spektrometr Shimadzu IRSpirit naprosto vyniká svou kompaktností, i přesto jej lze používat se standardním příslušenstvím Shimadzu a dalších výrobců.
Video placeholder
 • Foto: Shimadzu: Shimadzu IRSpirit FTIR spektrometr -Video: Shimadzu Analytical and Measuring Instruments: IRSpirit-X Series Fourier Transform Infrared Spectrophotometer

Shimadzu IRSpirit, připraven k provozu

FTIR spektrometry IRSpirit jsou mimořádně kompaktní, ale přesto je lze používat společně se standardním příslušenstvím od společnosti Shimadzu a dalších výrobců.

Přístroje IRSpirit se dodávají se softwarem IR Pilot, který nabízí 23 pracovních postupů specifických pro danou aplikaci, které jsou připraveny k použití bez nutnosti nastavování parametrů. Měřte více vzorků jediným kliknutím.

Vyberte si IRSpirit-T se stejnou citlivostí jako standardní spektrometry Shimadzu nebo cenově dostupný IRSpirit-L.

Prostorově úsporný s vysokou rozšiřitelností

Vejde se i do malých prostor

Obecně roste potřeba systémů, které se vejdou do stísněných prostor, například pro seřazení řady jednotek používaných pro studentské experimenty nebo pro měření v prostředí s mnoha různými vzorky a experimentálními nástroji rozloženými pro použití při chemické syntéze. Na pracovištích, kde je k dispozici pouze úzký prostor, lze vzorky měřit také s vertikálně umístěnou jednotkou (viz schéma níže). Spouštěcí vypínač je přístupný a indikátor vlhkosti je viditelný z obou směrů. Hranol a hlavní jednotka FTIR mají stejnou výšku. Proto lze vzorky umístit přímo na nástavec ATR, který je integrován do prostoru pro vzorky. Tím lze odstranit potíže s úpravou velkých vzorků.

Shimadzu: IRSpirit FTIR spektrometr se vejde do opravdu malých prostorShimadzu: IRSpirit FTIR spektrometr se vejde do opravdu malých prostor

Shimadzu: Umístění vypínače a indikátoru vlhkostiShimadzu: Umístění vypínače a indikátoru vlhkosti

Výprodej skladových systémů Shimadzu za akční ceny. POZOR, IRSpirit FTIR spektrometr v akci

V sekci BAZAR NYNÍ NABÍZÍME:
Shimadzu IRSpirit T FTIR spektrometr (Výprodej/Nový)
Stav: Nové, Záruka: 24 měsíců, Rok výroby: 2023

Velký prostor pro vzorky v malém těle přístroje

Navzdory velikosti těla přístroje menší než list papíru A3 (297 x 420 mm) je šířka prostoru pro vzorky stejná jako u modelů vyšší třídy. Díky tomu je přístroj kompatibilní s mnoha doplňky Shimadzu i jiných výrobců, což umožňuje jeho použití pro širokou škálu aplikací.

Shimadzu: Velký prostor pro vzorky i v malém spektrometru Shimadzu IRSpirit FTIRShimadzu: Velký prostor pro vzorky i v malém spektrometru Shimadzu IRSpirit FTIR

Speciální program IR Pilot zajišťuje okamžitý a snadný provoz systému

IR pilot - IR Pilot standardně nabízí celkem 23 aplikačních programů, které usnadňují analýzu vzorků operátorům s minimálními zkušenostmi s FTIR pouhým výběrem účelu analýzy a příslušenství. Není třeba nastavovat žádné parametry. Umožňuje měření více vzorků jediným kliknutím.

Program identifikačních testů

Tento program provádí posouzení vyhovuje/nevyhovuje pro testované vzorky na základě ověřovacích metod popsaných v lékopisech a normách specifikovaných v jednotlivých zemích, například "Infračervená spektrometrie" v japonském lékopise a japonské specifikace a normy pro potravinářské přídatné látky. Kromě identifikačních testů pro zkoušky identifikace farmaceutických a potravinářských výrobků lze program použít také pro přejímací a předexpediční kontroly. Program vypočítá rozdíl mezi vlnočty píků ze standardních a zkušebních vzorků a rozdíl mezi poměry intenzit píků a poté vytiskne report s výsledky posouzení vyhověl/nevyhověl. Obsahuje spektra pro 57 látek specifikovaných v japonských specifikacích a normách pro potravinářské přídatné látky.

Program pro analýzu kontaminantů

Program pro analýzu kontaminantů identifikuje naměřené kontaminanty pomocí vlastního identifikačního algoritmu společnosti Shimadzu (japonský patent č. 5205918) v kombinaci se spektrální knihovnou obsahující více než 550 spekter látek běžně detekovaných jako kontaminanty. Po analýze dat automaticky provede posouzení vyhovuje/nevyhovuje a vytvoří report. I když je kontaminant směsí, vyhledá hlavní a vedlejší složky a zobrazí jejich pořadí. Vzhledem k tomu, že počet složek ve směsi není třeba uvádět, mohou vzorky snadno analyzovat i operátoři s minimálními zkušenostmi s infračervenou analýzou.

Vysoká spolehlivost je zárukou, že systém může být uveden s důvěrou

Technologie zděděná z modelů vyšší třídy

Shimadzu: Technologie zděděná z modelů vyšší třídyShimadzu: Technologie zděděná z modelů vyšší třídy

Vysoká stabilita a výkonnost - Funkce dynamického zarovnávání rychlostí 5000krát za sekundu a keramický zdroj světla s vysokou svítivostí.

Vysoká citlivost srovnatelná s modely pro všeobecné použití (IRSpirit-T) - Detektor DLATGS s funkcí regulace teploty

Obsah silikonového oleje v parafínovém oleji (1,0 %) byl získán pětinásobným opakováním jednoodrazové ATR metody. Data získaná pomocí detektoru DLATGS s regulací teploty jsou zobrazena vlevo a data získaná pomocí detektoru DLATGS bez regulace teploty jsou zobrazena vpravo. Vnitřní teplo v přístroji a teplota prostředí způsobily velké kolísání základní linie dat bez regulace teploty. Naproti tomu použití detektoru s regulací teploty vedlo k vysoce opakovatelným datům.

Shimadzu: ATR spektrum obsahu silikonového oleje v parafínovém oleji (měření se opakuje pětkrát)Shimadzu: ATR spektrum obsahu silikonového oleje v parafínovém oleji (měření se opakuje pětkrát)

Vysoká spolehlivost díky konstrukci odolné proti vlhkosti

Robustní optika je navržena tak, aby systém mohl být spolehlivě používán i v náročných teplotních a vlhkostních podmínkách.

 • Optika uzavřená v těle z hliníkového tlakového odlitku.
 • Funkce sledování stavu obsahuje elektrické a papírové indikátory.
 • Rozdělovač paprsku obsahuje povlak odolný proti vlhkosti.
 • Vyberte si z okénka KBr (do 70 % relativní vlhkosti) nebo okénka KBS-5 (do 90 % relativní vlhkosti), která obsahují povlak odolný proti vlhkosti (bez kondenzace).
 • Volitelně lze nainstalovat elektrický odvlhčovač.

Shimadzu: Konstrukce odolná proti vlhkostiShimadzu: Konstrukce odolná proti vlhkosti

Monitorování stavu přístroje

Stav přístroje se automaticky ověřuje při spuštění a výsledky se ukládají do reportu. Tato funkce je zvláště výhodná pro správu přístrojů. Součástí jsou také programy vyhovující lékopisu, které jsou vhodné pro rutinní kontroly.

Autodiagnostická funkce - Automatická autodiagnostická funkce kontroluje signální systém a optiku během inicializace přístroje. Získává řadu informací a výsledky automaticky vypisuje do jednoho souboru, což usnadňuje správu přístroje. Lze také potvrdit historii stavu přístroje.

Funkce sledování stavu - Tato funkce nepřetržitě monitoruje a spravuje informace o světelném zdroji, polovodičovém laseru, vlhkosti uvnitř přístroje, připojení okenní desky (zámek) a příslušenství.

Nejnovější Aplikace od společnosti Shimadzu z knihovny LabRulez ICPMS
 • Analysis of Minute Objects Using the SurveyIR Sample Compartment Type Infrared Microscopy System (Aplikace | 2023)

 • Identification Test of the Ibuprofen Active Ingredient Compliant with European Pharmacopoeia and United States Pharmacopeia and Analysis of Final Product (Commercial Pharmaceutical) by ATR Method (Aplikace | 2023)

 • FTIR Analysis of Recycled Plastics Using the Spectrum Advisor Function (Aplikace | 2023)

 • Microplastics Monitoring in Environmental Epipelagic Water (Ostatní | 2023)

 • Analysis of Microplastics in Environmental Water Using Microplastic Automatic Preparation Device MAP-100 and FTIR (Aplikace | 2023)

 • Microplastic Automatic Preparation Device MAP-100 (Brožury a specifikace | 2023)

 • Solutions for Contaminant Analysis (Brožury a specifikace | 2023)

 • Shimadzu Journal Vol. 10 - Forensics / Toxicology (Ostatní | 2023)

 • Shimadzu Analytical and Measuring Instrument (Brožury a specifikace | 2023)

 • CASE and Weight Reduction Development of Automobile (Příručky | 2023)

SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
Logo of LinkedIn
 

Mohlo by Vás zajímat

Accurate and reliable multielement analysis of alternative protein foods using ICP-MS

Aplikace
| 2023 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Analysis of process water from hydrogen fuel cells using triple quadrupole inductively coupled plasma mass spectrometry (ICP-MS)

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP/MS, ICP/MS/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Životní prostředí

Combining full spectrum read-out and innovative automation capabilities for the robust and fast analysis of major and trace elements in fertilizers using ICP-OES

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP-OES
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Průmysl a chemie

Quantifying the Similarity of Two Coffee Bean Products by GC/MS and EDXRF

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
X-ray, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ, SPME
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Multifaceted Evaluation of IgG Glycan Profiles Considering the Components in Glycosyltransferase Reactions

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
ICP/MS, LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Farmaceutická analýza
 

Podobné články

Kariéra: Redaktor/ka & Copywriter/ka pro portály LabRulez (se zaměřením na chemii)
Článek | Kariéra

Kariéra: Redaktor/ka & Copywriter/ka pro portály LabRulez (se zaměřením na chemii)

Do našeho týmu hledáme talentované redaktory/ky a Copywritery/ky v jedné osobě.
LabRulez
tag
share
more
Granty pro mladé vědce: TA ČR Sigma, grant NF IOCB Tech a UP
Článek | Věda a výzkum

Granty pro mladé vědce: TA ČR Sigma, grant NF IOCB Tech a UP

Třetí část srovnání přehledu podmínek u grantů pro začínající vědce z portálu Vědavýzkum.cz.
Vědavýzkum.cz
tag
share
more
Život je výborný model pro šachy
Článek | Rozhovor

Život je výborný model pro šachy

Profesor Alexandr Malijevský nastoupil na VŠCHT Praha v roce 2000 jako doktorand. Magisterské studium totiž dokončil na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, kde se zabýval teoretickou fyzikou.
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
tag
share
more
Společnost Wiley vydává nové komplexní softwarové řešení, které sjednocuje pracovní postupy mikroskopie a spektrální analýzy
Článek | Produkt

Společnost Wiley vydává nové komplexní softwarové řešení, které sjednocuje pracovní postupy mikroskopie a spektrální analýzy

Společnost Wiley oznámila vydání Wiley Surface-to-Spectral Analysis, kompletního softwarového řešení pro korelační a spektroskopickou analýzu v mikroskopii.
LabRulez
tag
share
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Accurate and reliable multielement analysis of alternative protein foods using ICP-MS

Aplikace
| 2023 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Analysis of process water from hydrogen fuel cells using triple quadrupole inductively coupled plasma mass spectrometry (ICP-MS)

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP/MS, ICP/MS/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Životní prostředí

Combining full spectrum read-out and innovative automation capabilities for the robust and fast analysis of major and trace elements in fertilizers using ICP-OES

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP-OES
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Průmysl a chemie

Quantifying the Similarity of Two Coffee Bean Products by GC/MS and EDXRF

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
X-ray, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ, SPME
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Multifaceted Evaluation of IgG Glycan Profiles Considering the Components in Glycosyltransferase Reactions

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
ICP/MS, LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Farmaceutická analýza
 

Podobné články

Kariéra: Redaktor/ka & Copywriter/ka pro portály LabRulez (se zaměřením na chemii)
Článek | Kariéra

Kariéra: Redaktor/ka & Copywriter/ka pro portály LabRulez (se zaměřením na chemii)

Do našeho týmu hledáme talentované redaktory/ky a Copywritery/ky v jedné osobě.
LabRulez
tag
share
more
Granty pro mladé vědce: TA ČR Sigma, grant NF IOCB Tech a UP
Článek | Věda a výzkum

Granty pro mladé vědce: TA ČR Sigma, grant NF IOCB Tech a UP

Třetí část srovnání přehledu podmínek u grantů pro začínající vědce z portálu Vědavýzkum.cz.
Vědavýzkum.cz
tag
share
more
Život je výborný model pro šachy
Článek | Rozhovor

Život je výborný model pro šachy

Profesor Alexandr Malijevský nastoupil na VŠCHT Praha v roce 2000 jako doktorand. Magisterské studium totiž dokončil na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, kde se zabýval teoretickou fyzikou.
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
tag
share
more
Společnost Wiley vydává nové komplexní softwarové řešení, které sjednocuje pracovní postupy mikroskopie a spektrální analýzy
Článek | Produkt

Společnost Wiley vydává nové komplexní softwarové řešení, které sjednocuje pracovní postupy mikroskopie a spektrální analýzy

Společnost Wiley oznámila vydání Wiley Surface-to-Spectral Analysis, kompletního softwarového řešení pro korelační a spektroskopickou analýzu v mikroskopii.
LabRulez
tag
share
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Accurate and reliable multielement analysis of alternative protein foods using ICP-MS

Aplikace
| 2023 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Analysis of process water from hydrogen fuel cells using triple quadrupole inductively coupled plasma mass spectrometry (ICP-MS)

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP/MS, ICP/MS/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Životní prostředí

Combining full spectrum read-out and innovative automation capabilities for the robust and fast analysis of major and trace elements in fertilizers using ICP-OES

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP-OES
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Průmysl a chemie

Quantifying the Similarity of Two Coffee Bean Products by GC/MS and EDXRF

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
X-ray, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ, SPME
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Multifaceted Evaluation of IgG Glycan Profiles Considering the Components in Glycosyltransferase Reactions

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
ICP/MS, LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Farmaceutická analýza
 

Podobné články

Kariéra: Redaktor/ka & Copywriter/ka pro portály LabRulez (se zaměřením na chemii)
Článek | Kariéra

Kariéra: Redaktor/ka & Copywriter/ka pro portály LabRulez (se zaměřením na chemii)

Do našeho týmu hledáme talentované redaktory/ky a Copywritery/ky v jedné osobě.
LabRulez
tag
share
more
Granty pro mladé vědce: TA ČR Sigma, grant NF IOCB Tech a UP
Článek | Věda a výzkum

Granty pro mladé vědce: TA ČR Sigma, grant NF IOCB Tech a UP

Třetí část srovnání přehledu podmínek u grantů pro začínající vědce z portálu Vědavýzkum.cz.
Vědavýzkum.cz
tag
share
more
Život je výborný model pro šachy
Článek | Rozhovor

Život je výborný model pro šachy

Profesor Alexandr Malijevský nastoupil na VŠCHT Praha v roce 2000 jako doktorand. Magisterské studium totiž dokončil na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, kde se zabýval teoretickou fyzikou.
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
tag
share
more
Společnost Wiley vydává nové komplexní softwarové řešení, které sjednocuje pracovní postupy mikroskopie a spektrální analýzy
Článek | Produkt

Společnost Wiley vydává nové komplexní softwarové řešení, které sjednocuje pracovní postupy mikroskopie a spektrální analýzy

Společnost Wiley oznámila vydání Wiley Surface-to-Spectral Analysis, kompletního softwarového řešení pro korelační a spektroskopickou analýzu v mikroskopii.
LabRulez
tag
share
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Accurate and reliable multielement analysis of alternative protein foods using ICP-MS

Aplikace
| 2023 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Analysis of process water from hydrogen fuel cells using triple quadrupole inductively coupled plasma mass spectrometry (ICP-MS)

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP/MS, ICP/MS/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Životní prostředí

Combining full spectrum read-out and innovative automation capabilities for the robust and fast analysis of major and trace elements in fertilizers using ICP-OES

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
ICP-OES
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Průmysl a chemie

Quantifying the Similarity of Two Coffee Bean Products by GC/MS and EDXRF

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
X-ray, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ, SPME
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Multifaceted Evaluation of IgG Glycan Profiles Considering the Components in Glycosyltransferase Reactions

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
ICP/MS, LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Farmaceutická analýza
 

Podobné články

Kariéra: Redaktor/ka & Copywriter/ka pro portály LabRulez (se zaměřením na chemii)
Článek | Kariéra

Kariéra: Redaktor/ka & Copywriter/ka pro portály LabRulez (se zaměřením na chemii)

Do našeho týmu hledáme talentované redaktory/ky a Copywritery/ky v jedné osobě.
LabRulez
tag
share
more
Granty pro mladé vědce: TA ČR Sigma, grant NF IOCB Tech a UP
Článek | Věda a výzkum

Granty pro mladé vědce: TA ČR Sigma, grant NF IOCB Tech a UP

Třetí část srovnání přehledu podmínek u grantů pro začínající vědce z portálu Vědavýzkum.cz.
Vědavýzkum.cz
tag
share
more
Život je výborný model pro šachy
Článek | Rozhovor

Život je výborný model pro šachy

Profesor Alexandr Malijevský nastoupil na VŠCHT Praha v roce 2000 jako doktorand. Magisterské studium totiž dokončil na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, kde se zabýval teoretickou fyzikou.
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
tag
share
more
Společnost Wiley vydává nové komplexní softwarové řešení, které sjednocuje pracovní postupy mikroskopie a spektrální analýzy
Článek | Produkt

Společnost Wiley vydává nové komplexní softwarové řešení, které sjednocuje pracovní postupy mikroskopie a spektrální analýzy

Společnost Wiley oznámila vydání Wiley Surface-to-Spectral Analysis, kompletního softwarového řešení pro korelační a spektroskopickou analýzu v mikroskopii.
LabRulez
tag
share
more
Další projekty
GCMS
LCMS
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.