Česká zemědělská univerzita v Praze
Česká zemědělská univerzita v Praze

Česká zemědělská univerzita v Praze je veřejnou vysokou školou a v roce 2016 oslavila ČZU již 110. výročí.

Deset důvodů, proč studovat ČZU

1. Nejživější kampus v ČR

Přednáškové sály, stravování, ubytování, zábavu, sportovní vyžití i špičkové přístrojové vybavení. To nabízí suchdolský kampus. Vše na jednom místě.

2. Široké možnosti uplatnění

Nebojte se, že po studiu nenajdete práci. Nezaměstnanost absolventů ČZU je dlouhodobě velmi nízká. Chcete mít jasno už při studiu? Vyrazte na Veletrh pracovních příležitostí, který každý rok pořádáme.

3. Špičková věda a výzkum

Podle prestižních srovnávacích žebříčků patříme k nejlepším 3 procentům univerzit na světě. V žebříčku časopisu Týden jsme ovládli kategorii Zemědělských, lesnických a veterinárních věd. Mezi pěti nejlepšími jsou hned tři naše fakulty.

4. Teorie doplněná praxí

Znalosti získané při výuce u nás můžete ověřit v praxi. Studentům jsou k dispozici laboratoře, ale i výzkumná pracoviště, jako jsou stáje, pole, botanická zahrada či skleníky. Vaříme si vlastní pivo, máme také vinařství.

5. Studium v zahraničí

Ověřte s námi vaše jazykové i odborné schopnosti v zahraničí. Máme rozsáhlou síť partnerských univerzit po celé Evropě, ale i mimo ni.

6. Bohatý studentský život

Zajděte si do jedné z restaurací v areálu, nebo poseďte například v Libosadu. Život v kampusu nezná mezí, do dění se můžete zapojit se například i prostřednictvím studentských spolků.

7. Studujte to, co Vás opravdu zajímá

Nabízíme více než 100 oborů a programů. Zajímají vás technologie, informatika nebo například ekologie? U nás si vybere každý.

8. Stravování

Kampus nabízí řadu možností, kde se najíst, navíc řada jídel je dotovaná. Pro dobré jídlo tak nemusíte sahat hluboko do kapsy.

9. Propracovaný stipendijní systém

Univerzita poskytuje ubytovací a sociální stipendium. A to není všechno. Fakulty odměňují své studenta za mimoškolní aktivity či prospěchovým stipendiem.

10. Ekologie, to je naše!

Říká vám něco ekologie a odpovědnost? Nám ano, proto jsme se vydali takovým směrem, abychom co nejméně ničili planetu. Podle mezinárodního žebříčku UI Green Metric World University Rankings 2018 máme nejekologičtější kampus v republice.

 

Novinky

Toggle

Článek | Laboratoře

ČZU: Excelentní tým pro mitigaci (ETM) - Laboratoře

Odborné zaměření organizační jednotky ETM je problematika kůrovce, od analýzy genomu lýkožrouta smrkového, přes chování tohoto druhu na úrovni stromu, až po správu krajiny a leso-politická rozhodnutí.

Video | Popularizace

Videovizitka České zemědělské univerzity v Praze

Imageové propagační video České zemědělské univerzity v Praze.
 

Píše se o nás

Toggle

Článek | Různé

THE World University Rankings 2024: České školy zaznamenaly zlepšení

V letošním vydání renomovaného žebříčku THE World University Rankings 2024 zaznamenaly české vysoké školy mírné zlepšení.

Článek | Různé

Constantinos Stathopoulos: Češi podceňují vlastní úspěchy i potenciál

Během svého výzkumného působení projezdil celý svět. Jaké jsou jeho zkušenosti s českou vědou a zdejším prostředím?