ICPMS
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.
Info
Brno
Brno
HPP
HPP
Vědecký a výzkumný pracovník
Kontakt

Výzkumník/Výzkumnice (možnost studia Ph.D.) atmosferických polutantů

Neaktivní

RECETOX

Masarykova univerzita je moderní, dynamickou a v České republice nejžádanější univerzitou, s 10 fakultami, více než 6500 zaměstnanci/zaměstnankyněmi a 33 000 studenty/studentkami, širokým spektrem výzkumných oblastí a silným mezinárodním postavením. Jsme největším akademickým zaměstnavatelem v Jihomoravském kraji.

Přírodovědecká fakulta MU, nositel ocenění HR Excellence in Research Award udělovaného Evropskou komisí, je výzkumně orientovanou fakultou, nabízející vysokoškolské vzdělání úzce spojené se základním i aplikovaným výzkumem a středoškolským vyučováním věd: matematika, fyzika, chemie, biologie a vědy o Zemi. Jsme nejproduktivnější vědeckou jednotkou Masarykovy univerzity a generujeme přibližně 40% výzkumných výsledků univerzity.

RECETOX je ústavem Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, který realizuje výzkum, vývoj, výuku a expertní činnost v oblasti znečištění prostředí toxickými látkami a zkoumání jejich vlivu na člověka a zdraví.

Tajemník Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa:

VÝZKUMNÍK/VÝZKUMNICE (MOŽNOST STUDIA PH.D.) ATMOSFERICKÝCH POLUTANTŮ

Popis nabízené pozice

Do výzkumného týmu prof. Gerharda Lammela hledáme pracovníka/pracovnici pro zajištění výzkumných projektových úkolů.

Nabízíme pestrou práci v přátelském mezinárodním kolektivu špičkového pracoviště, flexibilní pracovní dobu. Pozice je vhodná i pro osoby na/po rodičovské dovolené, absolventy nebo končící studenty.

V případě zájmu a vzájemné dohody je možné spojit práci s doktorských stupněm vzdělávání a získáním titulu PhD.

Náplň práce

  • Účast na výzkumných projektech, které vyvíjí a používají nové environmentální technologie

  • Zavádění a využívání analytických metodik

  • Provádění laboratorních experimentů, testování parametrů kvality vzorků životního prostředí

  • Zpracování dat a výsledků, spolupráce na přípravě reportů a publikací

Požadujeme

  • Vzdělání VŠ (B.Sc./M.Sc./Ing.) v oborech věda o životním prostředí, chemie nebo fyzika

  • Zkušenosti s prací v laboratoři

  • Výhodou jsou zkušenosti z analytické chemie, kapalinové chromatografie, hmotnostní spektrometrie

  • Pečlivost a svědomitost, schopnost plánování a organizace vlastního času

  • Angličtina (min. B1) pro denní komunikaci s kolegy a práci s vědeckými články

  • Ochota učit se a v práci aktivně využívat nové poznatky

  • Pro podrobné informace k pozici se můžete obrátit na: prof. Gerhard Lammel, email [email protected], telefon +49 177 3274963.

Nabízíme

  • Prostor pro osobní a odborný růst, možnost realizovat se a podílet na zlepšování našich procesů

  • Aktivní využití angličtiny

  • Zajímavou práci v prestižním univerzitním prostředí s mezinárodním spoluprací

  • Pružnou pracovní dobu

Zaměstnanecké benefity:

  • 6 týdnů dovolené,
  • penzijní připojištění nebo příspěvek na školku/dětskou skupinu,
  • stravenkový paušál, možnost stravování v menzách MU,
  • Multisport karta,
  • bezplatná očkování,
  • slevy na jazykové kurzy,
  • výhodné mobilní tarify Vodafone,
  • dětské skupiny na Kampusu a Komenského náměstí

Shrnutí

  • Pracoviště: RECETOX, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně

  • Pracovní poměr: na dobu určitou s úvodní pracovní smlouvou na 1 rok (s vyhlídkou dlouhodobé spolupráce), neakademická pozice

  • Výše pracovního úvazku: 1,0 FTE (plný úvazek na 40 hodin týdně)

  • Předpokládaný termín nástupu: 1.6.2024

  • Počet otevřených pozic: 1

  • Mzda: k jednání

  • Uzávěrka přihlášek: 20. 4. 2024

  • EU profil výzkumníka: R1

Jak se přihlásit

  • Vaši přihlášku zasílejte do 20. 4. 2024 prostřednictvím e-přihlášky,

  • Jako součást své přihlášky uveďte následující dokumenty:

  • Strukturovaný životopis

  • Motivační dopis

  • Po úspěšném odeslání přihlášky obdržíte automatické emailové potvrzení o jejím přijetí. V případě problémů s vyplněním e-přihlášky či pochybnostech o jejím správném odeslání nás kontaktujte na e-mail: [email protected].

Proces výběru

Příchozí přihlášky budou pečlivě posouzeny v souladu s principy Evropské charty a Kodexu pro výzkumné pracovníky. Výběrová kritéria: (i) soulad s požadavky na profil uchazeče uvedenými výše (ii) zaslání všech dokumentů požadovaných v přihlášce.

Vhodní kandidáti/ky budou zváni na osobní nebo online pohovor.

Pravidla pro výběrové řízení fakulty najdete zde.

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a snažíme se vytvářet pracovní prostředí uspokojující individuální potřeby všech zaměstnanců. Prohlédněte si také Kariérní stránky naší fakulty.