Přednáška LABOREXPO 2024: Kam směřuje FTIR a Ramanova spektrometrie? Nové technologie, kde je hledat a jak je využít.
- Foto: LabRulez: Přednáška LABOREXPO 2024: Kam směřuje FTIR a Ramanova spektrometrie? Nové technologie, kde je hledat a jak je využít.
Letošní ročník veletrhu LABOREXPO 2024 se blíží a kromě návštěvy stánků je možné se zúčastnit dvoudenního programu odborných a produktových prezentací.
Zveme Vás na přednášku Ing. Martina Klimička (OPTIK INSTRUMENTS) s názvem Kam směřuje FTIR a Ramanova spektrometrie? Nové technologie, kde je hledat a jak je využít, která se koná ve čtvrtek 6. 6. v čase 12:00 - 12:20 hod.
- Název přednášky: Kam směřuje FTIR a Ramanova spektrometrie? Nové technologie, kde je hledat a jak je využít
- Přednášející: Ing. Martin Klimiček (OPTIK INSTRUMENTS)
- Místo: Otevřený prostor konferenčního sálu č. 7 ve vstupní hale I
- Termíny: 12:00 - 12:20 (5.6 a 6. 6. 2024)
ABSTRAKT
- Klíčová slova: FTIR, Raman, Mikroskopie, FPA, QCL, AI, analýza, informační databáze
FTIR a Ramanova spektroskopie jsou velmi populární a univerzální techniky, které se hojně využívají jak ve špičkovém výzkumu, tak v průmyslových aplikacích. Nabízejí možnost rychlé a nedestruktivní kvalitativní a kvantitativní analýzy široké škály látek. V kombinaci s mikroskopií se stávají předními nástroji pro analýzu mikroplastů, polovodičů nebo tkání.
V současné době se i tyto technologie vydávají cestou mechanizace a automatizace softwaru, což výrazně zjednodušuje proces analýzy a zvyšuje uživatelský komfort. Do interpretace výsledků se stále více zapojují algoritmy umělé inteligence a metody strojového učení, které postupně eliminují nedokonalosti lidského faktoru a zvyšují spolehlivost výsledků. V oblasti hardwaru představují průlom nové technologie, jako jsou detektory Focal Plane Array (FPA), kvantové kaskádové lasery (QCL) a Line-Shaped lasers, které umožňují o několik řádů rychlejší sběr dat.
Veškeré informace o těchto technologiích, stejně jako o dalších moderních trendech v oblasti FTIR-u a Ramana, najdete na našich webových stránkách. Vytváříme nejširší informační databázi o těchto technologiích, jejich praktickém využití a budujeme tak spektroskopickou komunitu od studentů až po špičkové odborníky v oboru.
Ať už chcete lépe porozumět současným trendům, nebo jen potřebujete vyřešit konkrétní analytický problém, rádi přispějeme svými odbornými znalostmi.